لوگو چیست؟

طراحی لوگو ایستا صنعت ایلیا

لوگو چه کاری انجام میدهد؟

یک لوگو باعث می شود که شما از رقابت کنار بیایید

طراحی لوگو فرح منش

 

شاید اساسی ترین عملکرد لوگو کسب و کار شما یک علامت منحصر به فرد است که شما را از کسب و کارهای دیگر متفاوت می کند. این مهم است که کسب و کار شما رقابت داشته باشد (که 99.9٪ از آنها انجام می شود). پیش از اینکه یک لوگو برای کسب و کارتان طراحی کنید، تحقیق کنید که رقبای شما چگونه ظاهر شدند، بنابراین می توانید خودتان را تنظیم کنید. ببینید چطور آرم کاکتوس، دندانپزشکی خود را از دریای آرم های دندان در صنعت دندانپزشکی جدا می کند، با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد خود در جغرافیای خود و تبدیل آن به مسواک. البته، شما نمی خواهید اینقدر غیر معمول باشید که مشتریان بالقوه، برند شما را درک نکنند.

نمونه طراحی لوگو توسط فرح منش

آرم شناسایی اطلاعات کلیدی در مورد کسب و کار شما است

علاوه بر محدود کردن کسب و کار شما، یک آرم خوب نیز مشتری شما را با برخی از اطلاعات مهم در مورد شرکت شما آشنا می کند: می تواند ارتباط صنعت شما، خدماتی که ارائه می دهید، اهداف جمعیتی مورد نظر خود و ارزش های تجاری شما را بوجود آورد.
به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از تصاویر مدار به آرم خود استفاده کند تا نشان دهد که در صنعت نرم افزار کار می کنند. یا ممکن است از رنگ خاصی برای برقراری ارتباط آنها با سبز / محیط زیست استفاده کنند. یا ممکن است از یک فونت شیک استفاده کنند تا برجسته شوند که لوکس هستند.

یک آرم، تشخیص نام تجاری را ایجاد می کند

لوگوها یک تاثیر بصری را نیز به نمایش می گذارند که به مشتریان شما به خوبی یادآوری می کند، که شما وجود دارید! به عبارت دیگر، آرم ها می توانند ارتباطات بصری قوی با یک کسب و کار ایجاد کنند. ما به مشتریان کمک می کنیم تا برند شما را در ذهن نگه دارند. فکر می کنم در مورد علامت های تجاری مانند نایک یا مک دونالد، که آرم ها آنقدر همه جا هستند که می توانند بلافاصله با یا بدون نام شناخته می شوند. جای تعجب نیست که لوگوها مانند قسمت مرکزی هویت نام تجاری هستند.

عناصر لوگو چیست؟

حالا ما می دانیم آرم یک لوگو است، بیایید به آنچه که از آن ساخته شده نگاه کنیم. ستاره گرد و غبار، تراشه های شکلاتی، بازی های تخته بازیافت شده؟ بستن اما نه کاملا! در حالی که هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، ما می توانیم برخی از عناصر طراحی معمول لوگو را از بین ببریم. این عناصر با هم ترکیب 7 نوع آرم را تشکیل می دهند.

تایپوگرافی

در این حالت، لوگو معمولا حاوی نوعی از عناصر تایپوگرافی است. این می تواند از یک حرف تک، به اختصار یا عنوان کامل کسب و کار باشد.

طراحی لوگو فرح منش

تصاویر

گاهی اوقات تایپوگرافی با نمادهایی همراه است. این می تواند نماینده یا متشکل از عناصر هندسی انتزاعی باشد. در موارد خاص، آرم ها همچنین شامل عناصر تزئینی مانند کار خط یا نقطه گذاری های بصری مانند ستاره های کوچک یا خطوط نقطه ای هستند که لزوما یک تصویر مشخص و مستقل ایجاد نمی کنند. آرم Ever South Brewing حاوی تایپوگرافی همراه با نماد هندسی نشان داده شده از غروب آفتاب است که سبب رشد رو به بالا می شود.

رنگ

رنگ فراتر از فرم است. آرم ها می توانند سیاه و سفید، تک رنگ یا رنگی باشند. آرم های رنگارنگ اغلب دارای پالت هایی هستند که همگی مشابه هستند، به این معنی که رنگ از رنگ مشابه و یا مکمل، به معنی رنگ از رنگ دور و یا مخالف است. مثال Synergy شامل یک رنگ کامل، پالت رنگ مکمل است.

طراحی لوگو فرح منشمتن نوشته

در برخی موارد، یک لوگو نیز توسط زمینه ای که در آن استفاده می شود تعریف می شود. مهم است که در مورد زمانی و جایی که آرم ها قابل استفاده است فکر کنید. معمولا ما آرم ها را آنلاین، در کارت های کسب و کار، در مغازه ها، تبلیغات و چاپ می بینیم. اما کسب و کار شما ممکن است نیازهای خاصی داشته باشد. در مثال، طراحی دایره ای مناسب برای سکوهای نوشیدنی است!

طراحی لوگو فرح منشعناصر استاتیک یا پویا

در طراحی لوگو ذکر نام یک چنگال در جاده، تصمیم به ایجاد یک لوگو استاتیک است که در همه جای آن وجود دارد – یا یک آرم دینامیک که بسته به بستر آن تغییر می کند. توجه کنید که چطور عناصر interchanges بسته به برنامه کاربردی دارند.

چه چیزی یک لوگوی خوب را می سازد؟

پاسخ: هر تعداد چیزهای مختلف. بیایید به نمونه هایی از زندگی واقعی نگاهی بیندازیم و در مورد آن دسته از عناصر که برای رسیدن به موفقیت پیام های خود استفاده می کنند صحبت کنیم.
آرم nooStance از تایپوگرافی ساده و یک تابلو نقاشی استفاده کرده است. این یک پالت رنگ آبی رنگ و چند رنگی است. در حالی که طراحی کلی قوی است، این لوگو تا حد زیادی موفق است در ذهن فراموش نشدنی خود را!

چگونه لوگو متفاوت از نام تجاری است؟

یکی از سردرگمی های رایج ما در درک تفاوت بین لوگو و نام تجاری است. به نظر می رسد پیچیده است، اما تفاوت بسیار ساده است: نام تجاری شما مجموعه ای از درک مردم در مورد شرکت شما است. به عبارت دیگر، آن را می توان به عنوان تصور تصویر بزرگ که شرکت شما را به مشتری نشان می دهد، فکر می شود. این تصور می تواند توسط بسیاری از چیزهایی مانند تبلیغات شما، تبلیغات، خدمات مشتری و بله لوگوی شما باقی بماند.
درست است که لوگوی شما بخشی از نام تجاری شماست . به عنوان مثال، در حالی که لوگوی اپل نمادین و بلافاصله قابل تشخیص است، این تنها چیزی نیست که هویت نام تجاری خود را با ظرافت و آسان استفاده می کند. این ویژگی ها از طریق گزینه های طراحی خود در تبلیغات ، طراحی وب سایت و طرح فروشگاه سایت بیان می شود. لوگو به راحتی ارتباط بصری با آن چیزها را حفظ می کند. ببا این حال لوگو سیب شرکت اپل بدون اپل معنی ندارد
به این نوشته امتیاز دهید
دسته بندی: بلاگ برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *