10 نکته کلیدی برای عکاسی محصول منحصر به فرد

عکاسی محصولات

10 نکته کلیدی برای عکاسی محصول (عکاسی صنعتی) منحصر به فرد. بیشتر عکاسان می دانند که اصول اولیه عکس های خوب برای محصولات – استفاده کردن از سه پایه، تنظیم وسیع ترین دیافراگم در دوربین، استفاده از یک پس زمینه سفید، ایجاد پس زمینه خارج از فوکوس و غیره. اما در مورد عکس های محصول واقعا منحصر به فرد که شما نیاز دارید در یک کاتالوگ یا در تبلیغات برای مارک های برتر استفاده کنید احتیاج به شکستن یکسری قوانین در عکاسی محصول هستید. اگر در عکاسی تان خیلی دچار ترس و وحشت نباشید تا از قالب بیرون بیایید، احتمالا هرگز یک عکس محصول واقعا منحصر به فرد تولید نخواهید کرد، با این حال، اگر شما آماده برای پرواز هستید، ممکن است بخواهید یک یا چند مورد از این 10 راهنمایی برای عکاسی محصول واقعا منحصر به فرد را امتحان کنید.

1. آویزان کردن محصولات

در حال حاضر، حلق آویز کردن محصولات برای مشاهده بهتر، لزوما یک عمل غیر معمول نیست. احتیاج به خلاقیت دارید. شاید شما باید محصول را به سمت بالا و پایین، سمت چپ یا در یک مکان غیر معمول بچرخانید. آن را از سیمها یا طناب ها که بخشی از عکس آن باقی مانده است متوقف کنید. در اطراف آن حرکت کنید و اطمینان حاصل کنید که عکس های بیشتری از آنچه لازم است تهیه کرده اید، و قطعا مطمئن شوید که روشنایی شما کامل است. با برخی از این عکس های خلاقانه جالب که درآنها ایده‌های نهفته است آشنا شوید:

عکاسی صنعتی - عکاسی محصولاتعکاسی صنعتی - عکاسی محصولات آویزان شدن محصولات عکاسی کفش عکاسی فرح منشعکاسی صنعتی - عکاسی محصولات آویزان شدن محصولات عکاسی کفش عکاسی فرح منشعکاسی صنعتی - عکاسی محصولات آویزان شدن محصولات عکاسی کفش عکاسی فرح منش

2. از زاویه های عجیب عکس بگیرید

معمولا عکاسان دوربین را در همان سطح محصول قرار می دهند به طوری که از دید چشم خارج میشود. اغلب اوقات، می خواهید مراقب باشید که عکسبرداری از زوایای متفاوتی داشته باشید، به این دلیل که می توانید یک محصول را طور دیگری نمایش دهید. با این حال، گاهی اوقات می توانید از این موضوع دور شوید، به خصوص اگر می خواهید یک دید را تحریف کنید و یا اگر محصولی باشد که تحریف آن دشوار است. شما حتی می توانید سعی کنید محصول را به طور معمول آویزان کنید اما از پایین یا بالا شات کنید. در اینجا چند عکس دیگر از زوایای عجیب گرفته شده است:

ساعت مچی عکاسی محصولات عکاسی صنعتی

ساعت مچی عکاسی محصولات عکاسی صنعتی

ساعت مچی عکاسی محصولات عکاسی صنعتی

ساعت مچی عکاسی محصولات عکاسی صنعتی

3. استفاده از بعضی عکس‌های ماکرو

بخاطر داشته باشید که اکثر عکسهای ماکرو در بیشتر موارد با عکسهای عادی از محصول باید استفاده شوند. با این حال، یک سری از عکس ها را برای، مثلا، یک صفحه ویژه در یک کاتالوگ یا یک آگهی پوستر جذاب، میتوان استفاده کرد. فقط مطمئن شوید که روشنایی شما فوق العاده است، بنابراین کوچکترین جزئیات نشان داده خواهد شد. در زیر نمونه هایی عالی از عکاسی ماکرو محصول را میبینید:

عکاسی ساعت

عکاسی محصولات غذایی

عکاسی محصولات غذایی

عکاسی ماکرو

4. محصول را خارق العاده نمایش دهید

چنگ زدن به محصول ودر دست گرفتن آن. حالا هر استفاده ای که می توانید برای محصول فکر کنید، را روی کاغذ بنویسید. ممکن است در ابتدا حالت های نرمال تر و روزمره تر، به مغزتان خطور کند، اما در نهایت سعی کنید تا ایده هایی را که واقعا وجود دارد، بیابید. سپس لیست خود را نگاه کنید و دور آنهایی را که پتانسیل بالایی برای یک محصول منحصر به فرد دارند، دایره بکشید. ممکن است لازم باشد برای برخی از موارد ویرایش، تصویرسازی دیجیتالی یا طراحی صحنه و لباس انجام دهید، پس قبل از شروع پلن خروجی ایده های خود را کامل کنید سپس شروع به عکاسی کنید. در اینجا برخی از محصولات بصورت خلاقانه استفاده می شود:

عکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولات

5. از دستکاری عکس استفاده کنید

این راز در نوک انگشتان دست شما است. اگر هیچ مهارتی در دستکاری عکس نداشته باشید، ممکن است لازم باشد برای کمک نیاز به استخدام یک هنرمند طراحی گرافیک داشته باشید. با این حال، این می تواند یک فرصت عالی برای یادگیری فتوشاپ و Illustrator برای ویرایش برخی از عکس های اصلی محصول باشد. برخی از این دستکاری های بسیار جالب عکس را بررسی میکنیم:

عکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولات6. یک پس زمینه جالب بسازید

بسیاری از عکس های محصول با یک پس زمینه ساده با فوکوس بر روی محصول انجام میشود که به آن یک تصویر دیگر در پس زمینه اضافه میشود. قرار دادن یک پس زمینه یونیک و منحصر به فرد با محصول اصلی در پیش زمینه، واقعا می تواند باعث افزایش علاقه و حتی بهبود محصول مطلوب شود. نگاهی به برخی از این عکس های محصول بیندازید:

عکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولات

7. نگه داشتن پس زمینه عکس در فوکوس

صبر کنید، چی؟ بله، یک پس زمینه بدون تمرکز چشم را بر محصول اصلی نگاه می دارد. گاهی اوقات، شاید، شما می خواهید، یک محصول غذایی با مواد غذایی مشابه را برای نشان دادن استفاده کنید. در این مورد، میتوانید محصول خود را کمی در جلو قرار دهید، و حفظ پس زمینه روشن می تواند به تبلیغ ایده بدهد. اگر چه، شما همچنین می توانید آن را بارها و بارها تغییر دهید و محصول را در کنار پس زمینه قرار دهید. در اینجا چند عکس محصول عالی با زمینه های متمرکز شده وجود دارد:

عکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولاتعکاسی محصولات

8. محصولات را بالای یک سطح رفلکت دار (بازتابنده) قرار دهید

انعکاس کامل یک عکس در یک عکس دیگر خسته کننده خواهد بود. و از سطح آینه استفاده نکنید. سعی کنید از دستکاری عکس برای نشان دادن تصویر بر روی آب استفاده کنید. یا محصول را در یک ظرف کم عمق آب قرار دهید. از نور برای افزایش انعکاس استفاده کنید و بعدا ویرایش کنید تا انعکاس بیشتری بیابید. در زیر برخی از بازتاب های محصول عالی است:

عکاسی، طراحی، چاپ و بسته بندی، لیبل، کاتالوگ، وبسایت، سئو 10 نکته کلیدی برای عکاسی محصول منحصر به فرد عکاسی, مقاله عکاسی عکاسی محصول عکاسی محصولعکاسی محصولاتعکاسی محصولات

9. استفاده از پایه ها و میزهای خاص

تنظیم محصولات بر روی سازه های فانتزی یک روش عالی برای تجدید نظر کردن به یک عکس است. با این حال، با استفاده از مواردی که به طور معمول برای نگهداری از محصول استفاده نمی کنید، آن را روی سطحی قراردهید. یک جعبه قدیمی، یک محصول دیگر، یک دست، یک شکم، یک سر، شکل هندسی، و یا حتی یک عکس دستکاری شده. در زیر به برخی از ترکیب سازه های کاملا منحصر به فرد برای استفاده در عکاسی محصولات نگاه کنید:

عکاسی محصولات عکاسی صنعتیعکاسی محصولات عکاسی صنعتیعکاسی محصولات عکاسی صنعتی

10. اضافه کردن شخصیت

محصولات را با ترکیب انسانی در عکاسی خود بسازید. یا یک داستان ایجاد کنید که آن را احاطه کرده است. از مشتری خود بپرسید که چه چیزی باعث می شود که محصول منحصر به فرد آن بهتر یا متفاوت از محصول یک رقیب باشد. از عکس های شخصیت برای نشان دادن این جنبه از محصول که مارک شناخته شده است استفاده کنید. درنمونه عکس های زیر شخصیت به محصولات اضافه شده است:

عکاسی محصولات عکاسی صنعتیعکاسی محصولات عکاسی صنعتیعکاسی محصولات عکاسی صنعتی

ترجمه توسط: فرح منش

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *